Eskişehir'de Üniversitede Katiam

5 Nisan 2018 Perşembe  15:19

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bir araştırma görevlisinin saldırısı sonucu dekan yardımcısı, öğretim görevlisi, fakülte sekreteri ve okutman olmak üzere dört kişi hayatını kaybetti. Saldırgan, silahıyla birlikte yakalandı, gözaltına alındı. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, saldırıya ilişkin olarak yaptığı ilk açıklamada şunları söyledi:

"Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih Bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımı sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun."

Saldırının nedeni henüz belirlenemezken, büyük korku yaşayan öğrenciler ve öğretim görevlileri üzerlerindeki şoku uzun süre atamadı.

Kampüse çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.Sayfa Adresi: http://medyaspot.com/haber/Eskisehir-de-Universitede-Katiam/213956