Ronaldo İtalya'yı karıştırdı

12 Temmuz 2018 Perşembe  00:21

Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'den Juventus'a transferi İtalyan futbolseverleri heyecanlandırdı. Ancak Juventus'un sahibi Andrea Agnelli'nin patronu olduğu Fiat otomotivin işçileri, yılladır kendilerine zam yapılmazken Ronaldo için toplam 400 milyon avro harcanacak olması karşısında greve gidiyor.

Ronaldo transferi, İtalya'nın Torino kentinin bir numaralı kulübü Juventus'a bayramı yaptırırken Fiat fabrikalarının işçilerini öfkelendirdi.

Sputnik'in İtalyan medyasından aktardığına göre hem Juventus'un hem de Fiat'ın sahibi Andrea Agnelli'nin satın aldığı Ronaldo paketinin toplam faturası 340-400 milyon avro arasında.

Real Madrid'e Ronaldo'nun bonservisi için 112 milyon avro ödeyen 'İtalyan futbolunun yaşlı hanımefendisi', Portekizli yıldıza da 4 yılda net gelir olarak 120 milyon avro verecek. Bunun üzerine vergi ve diğer masraflar eklendiğinde brüt 240-300 milyon avroyu bulacak. Yani toplam fatura 400 milyon avro civarında olacak.

FİAT KASASINDAN 30 MİLYON AVRO ÇIKIYOR

Üstelik bunun 30 milyon avrosu doğrudan Fiat'ın kasasından çıkacak. Ronaldo'nun bunun karşılığında otomotiv firmasının reklam yüzü olacağı söyleniyor.Sayfa Adresi: http://medyaspot.com/haber/Ronaldo-Italya-yi-karistirdi/216128